Bizi Bizden Dinleyin…

Firmamızın kurucusu Ali Başeskici’yi tanıyalım; 1957 Manisa Doğumluyum, Doğma büyüme Turgutluluyum. Orta ve Lise yıllarımı İstanbul’da, Üniversiteyi Bursa’da okudum. Üniversiteyi bitirdikten sonra Turgutlu Endüstri Meslek Lisesinde iki yıl öğretmenlik yaptıktan sonra, Baba mesleği olan manifaturacılığa atıldım.

Firmamızın kurucusu Ali Başeskici “Sadıklar Tekstil’e 20 m2 lik bir dükkanda Manifatura ile başladık. Daha sonrasında günün koşulları değiştikçe gelişme ihtiyacı duyduk. Konfeksiyon dalına girdik. Şu anda gelinlik, nişanlık, abiye, sünnetlik, damatlıklıkla beraber komple bir düğüncü mağazasıyız. Ünlü markalarla çalışıyoruz bölgemizin. Relactive gibi, Miss Defne gibi, White House gibi, Kahyaoğlu gibi, Lerona gibi güzel ve büyük markalar ile çalışıyoruz. Perde reyonumuzda Brillant ve Taç markalarının satışını yapıyoruz. Perdede ölçüyü alıyoruz, dikiyoruz ve daha sonra takıyoruz. Perdenin bütün dizaynı bize ait. Ev tekstilimiz var. Manifaturamız var. Bir düğüncü müşteri geldiği zaman evlenecek bir çift geldiğinde mağazamıza A’dan Z’ye çamaşırından, makyaj malzemesinden gelinliğinden, kına gecelik kıyafetine kadar hepsini verip mağazamızdan mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlıyoruz. Biz Sadıklar Tekstil’i açmayı kurmayı düşünürken çevremizde bölgemizde böyle geniş konseptli bir mağazanın ihtiyacı olduğunu gördük. Müşterilerimizin, Turgutlu insanının İzmir’e kadar gidip yorulmamasını, Turgutlu’dan alışveriş yapmasını istiyoruz. İzmir’de bulabilecekleri en güzel ihtiyaçlarını biz ayaklarına getiriyoruz. Burada hepsini bir arada sunuyoruz. Geleneksel manifaturamızla birlikte çünkü manifatura bizde bölgemizde çok önemli köylümüz, çiftçimiz hala manifaturayla gününü geçiriyorlar. Onlar geleneksel şalvarlarını giyerler, geleneksel zıbınlarını giyerler. Çünkü onlarla köylerinde rahat ederler. Onun için manifatura hala bizde gündemde. Biz canlı tutmaya çalışıyoruz.

Müşteri portföyümüz; Genelde çiftçi, tarım işi ile uğraşan insanlar. Ayrıca müşteri portföyümüz sadece Turgutlulu insanlar değil. Bölgemizde hitap ediyoruz. Manisa’nın tüm ilçeleri, Salihli, Kula, Akhisar, Manisa merkez ve hatta İzmir’den de müşterilerimiz var. İzmir’de bu kadar büyük mağazalar alışveriş merkezleri olmasına rağmen İzmir’den buraya insanlar bize gelip gelinlik alışverişini yapan kişiler var. Biz bunun için çok mutluyuz. Bu hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Kumaşlarımız; manifatura reyonumuz genelde İstanbul ve Bursa kaynaklıdır. Bizim buralarda hala düğün yapan köylülerimiz okuntu dediğimiz işte zıbınlıktır, şalvarlıktır, davetiye yerine davetiye vermek yerine bir tane zıbınlık, bir tane pijamalık, şalvarlık gibi şeyler götürürler bunları verirler. Düğünümüze buyurun gelin diye. Çünkü bir düğüncü 300 tane 400 tane davetiye yerine farazi 200 tane erkek gömlekliği, 200 tane şalvarlık kumaş alırlar. Bizim buralarda hala bu gelenekler vardır. Buda köylümüze bir hizmettir.

Bizim için öncelikli olan müşteri memnuniyetidir. Kaliteli ürünü müşterimize en uygun fiyattan sunabilmek prensibimizdir. Biz sezon boyunca ürünlerimizi ilk günden itibaren indirimlerle satıyoruz. Gerçek fiyatlarını uygulamıyoruz. Buda bizim için ve müşterilerimiz için bir avantajdır. Fakat sezon sonu olduğunda elimizde kalan ürünleri 8 Mart Dünya Kadınlar gününde çok özel kampanyalarımız ile herkese sunuyoruz.

İlkemiz kaliteli ve günün modellerini müşterilerimize herkesten önce Turgutlu’da Sadıklar Tekstil’de sunabilmek. Düğün yapacak herkes öncelikle o yılın modası olan Gelinliklerini, kınalıklarını, elbiselerini, damatlıklarını Turgutlu’da Sadıklar Tekstil’den temin edebilirler. En büyük ilkemiz bu. Bunları sunarken en uygun fiyata temin edebilecekleri tek adres yine Sadıklar Tekstil’dir.